Jmenuji se Monika. Těší mě.

 

Tvořím pro vás květinové svíčky a někdy váhám, jestli jsem spíše svíčkařka nebo zahradnice.

Na sklonku každého léta jsem se loučila s květinami a zelení a bylo mi líto, že nastává půlrok bez nich. Hledala jsem cestu, jak si kvítí příjemně připomínat a tak koncem roku 2018 vznikly svíčky Flamea. Nechávám krásu kvítí zazářit v jakémkoli ročním období.

 Rok 2020 byl celospolečensky transformační. I pro mé tvoření. Vznikl e-shop, na kterém najdete základní nabídku přírodních květinových svíček Flamea.

Moje cesta ke svíčkám byla květy lemovaná…

Miluji tu vyrovnanou energii, kdy nejprve dávám lásku a péči květinám na zahradě tak, aby se jim u mě dařilo co nejlépe. Tvořím intuitivně v klidu své dílny na Lounsku u břehu Ohře, a pak jedu se svíčkami na trhy, festivaly, jarmarky, markety nebo jiné společenské akce a užívám si pozornost a ruch, smích, radost, setkání a inspiraci na mnoha krásných místech Česka. 

Jsem tvořivá a ráda jsem vždy dávala dárky od srdce, vlastnoručně vyrobené.

Bylinné sirupy, tinktury, marmelády, sušené bylinné čaje a různé druhy dekorací.

Květiny se do mé pozornosti dostávaly celý život a můj zájem o ně byl vždy jasný.
Jednoho pochmurného dne, při hořící svíčce, se mi hlavou prohnala myšlenka, jak moc mi chybí květiny. Jejich tvary a barvy a to nejen těch kvetoucích, ale i těch úplně obyčejných plevelů. Já miluji všechny. Mé pozornosti neunikne ani kvetoucí tráva.

Kvítek z naší zahrady si užívám od prvního rozkvětu, přes sběr a lisování, až po proces zdobení svíček a samotné zapálení, kdy se dívám na krásné letní kvítí a za okny je třeba sníh. Pryč jsou mé každoroční smutky z toho, že se na půl roku musím s květinkami rozloučit.

První rok jsem zkoušela prototypy, které se ani zdaleka nepřibližovaly mé představě o tom, jak by svíčky měly vypadat. Díky vytrvalosti a neustálému zkoušení jiných materiálů a barevných kombinací našich květinek, jsem došla až sem, k Flamea.

Naučila jsem se znát potřeby při lisování jednotlivých druhů rostlin tak, aby co nejlépe držely svou barvu a šířily radost co nejdéle.

Děkuji, že se se mnou těšíte z atmosféry našich přírodních květinových svíček.
Těšíme se na vaši návštěvu, ať už na e-shopu nebo osobně u stánku.
Informace o tom, kdy a kde nás můžete se
stánkem plných našich krásných svíček navštívit najdete na