O autorce

O autorce

Já jsem MONIKA HANZLÍKOVÁ, těší mě.

Miluji nádheru, jemnost, křehkost a rozmanitost květů.

Miluji magický oheň zapálené svíčky a kouzelnou atmosféru, kterou vnáší do interiéru.

Tvořím pro vás květinové produkty z lisovaných květů, které pěstuji v naší zahrádce na Lounsku. Občas váhám, zda jsem více svíčkařka, nebo šperkařka. Jedno je však jisté, nejvíc ze všeho jsem ZAHRADNICE. Miluji květiny a vosk s pryskyřicí mi dovolují jejich krásu uchovat napořád.

Pak vezu všechny výrobky na trhy …

Vždy na sklonku léta, když jsem se loučila s květy a zelení, bylo mi líto, že nastává půl rok bez nich. Všechno odkvete, uschne a je zakryto sněhem. Uvědomila jsem si, jak moc mi  pak květiny chybí. Ale jak to změnit? Jak si tu květinovou zahrádku uchovat i v zimě? 

A tak na konci roku 2018 vznikly SVÍČKY a ŠPERKY FLAMEA. Od roku 2023 pro vás tvořím OBRAZY FLAMEA.

Nechávám teď krásu květin zazářit celý rok. Ráda se jimi i sama zdobím.

Moje cesta ke svíčkám, šperkům a obrazům byla květy lemovaná…

Miluji tu vyrovnanou energii.

Nejprve dávám lásku a péči květinám na zahradě, aby se jim u mě dařilo co nejlépe.

Poté je sbírám a lisuji, abych mohla vysázet novou zahrádku po obvodu svíčky nebo vytvořit z květin jedinečné šperky, které budete moci nosit.

Tvořím intuitivně v klidu své dílny na Lounsku u břehu řeky Ohře. Užívám si ticha, samoty, a propojení s květinami.

Pak vezu svíčky a šperky na trhy, jarmarky, festivaly, markety a jiné společenské akce. A užívám si zase pozornosti, ruchu, smíchu, radosti a setkávání s lidmi na mnoha krásných místech Česka. DOKONALÁ ROVNOVÁHA

Jsem tvůrkyně

Vždy jsem ráda dávala dárky od srdce, vlastnoručně vyrobené, obklopovala se věcmi a dekoracemi, kterým jsem vdechla jejich osobitou krásu. 

Bylinné sirupy, tinktury, marmelády, sušené bylinné čaje, šperky a různé druhy dekorací. Výrobky s duší, příběhem, které vytvořila a hladila moje ruka.

Miluji květiny, byliny i obyčejný plevel. Květina je jako žena – křehká, tajemná, proměnlivá, nádherná, omamná, nese svou modrost, poselství pro ostatní. Je i tvrdá, někdy smutná, plačtivá, občas pichlavá, skromná i honosná. V květech najdete všechny podoby ženy. 

Mé smutky, že se květin musím na část roku vzdát jsou pryč a já jsem šťastná, že tuto nádheru mohu přinášet i vám. 

Ale nemyslete si, cesta od kvetoucí rostliny na zahradě až po svíčku na vašem stole nebo šperk na vašem těle, není zase tak jednoduchá, jak by se mohlo zdát. Je za ní spousty času, soustředění, drobné tvůrčí i titěrné práce, trpělivosti a péče. To vše do svých do svých jedinečných výrobků vkládám.  Jsou plné mé pozornosti, dotyku a vášně, se kterou se starám. Jak o rostlinky živé, tak i ty, které jsem již posbírala a každý jednotlivý kvítek vylisovala.