Jak se o svíčky správně starat

Naše ručně odlévané svíčky z přírodního palmového vosku vám můžou složit roky i po prohoření až na dno. Jak se nejlépe starat o svíčku, aby vám nadále sloužila třeba jako dekorace?

Lampiónek

 

Nejlépe svíčka prohoří do tvaru lampiónu, budete-li před každým novým zapálením odlamovat již odhořelý knot. Nepalte ji celou v jednom tahu, ale nechte ji prohořet v intervalech 2-3 hodiny. Až knot rovně zaschne ve vosku, jemně a přiměřeně odlomte jeho odhořelý zbytek tak, aby vám zůstal akorát na další zapálení.

Svíčka tímto způsobem nejlépe prohoří do tunelovitého lampiónku a můžete si z ní díky obyčejné čajové svíčce udělat svícen. Ideálně tak, že ponecháte jemné voskové dno (zhruba 1 cm vysoké), pokryjete ho solí, drobnými kamínky nebo pískem, který bude fungovat jako izolant lampiónku od horkého vosku v kalíšku čajové svíčky. Ta může být uprostřed lampiónku nebo klidně až navrchu, záleží na vás.

Vůně

 

Pokud chcete, aby vaše svíčka zabavila i další smysl, čich, pak do rozteklého „jezírka” okolo knotu přidejte kapku esenciálního oleje. Máte rádi levanduli, smrk nebo třeba citronovou trávu? Naše svíčka vám poslouží i jako aromalampa. 

Pro svíčky Flamea platí běžné bezpečnostní pokyny. Nikdy ji nenechávejte v průvanu či blízkosti tepelných zdrojů, bez dozoru nebo poblíž hořlavých materiálů. Bezpečnosti není nikdy dost!